Szkoła

Korzystaj z dziennika elektronicznego stworzonego specjalnie na potrzeby nauczania Montessori. Twórz własne programy nauczania, elastycznie planuj lekcje, zlecaj i odbieraj zadania, oceniaj w formie jakiej chcesz, zarządzaj frekwencją.

coDziennik

W monteStory nie musisz układać planu lekcji w tradycyjny sposób. Poukładaj je tak jak rzeczywiście się odbywają. 

Do każda lekcji możesz załączyć materiały, które możesz udostępnić uczniom, rodzicom lub dla użytku nauczycieli. 

Nauczyciele tworzą własne programy nauczania, z których mogą korzystać w kolejnych latach.

Oceny

Sposób oceniania w monteStory jest maksymalnie elastyczny. Możesz wystawiać oceny cyfrowe (szkolne), procentowe, opisowe lub możesz ich nie wystawiać w ogóle.

Możesz również zdecydować czy wybrane oceny udostępnić uczniom lub rodzicom. Decyzja należy do Ciebie.

Zadania

Nauczyciele mogą zlecać uczniom prace do wykonania, a następnie odbierać je online. Ułatwia to organizację pracy i daje pogląd na zaległości uczniów.

Uczniowie mogą wygodnie konwersować na temat wybranego zadania uzyskując wskazówki i uwagi nauczyciela. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się przy pracy zdalnej.

Frekwencja

Sposób w jaki przygotowaliśmy listę obecności sprawia, że obecność sprawdzisz paroma kliknięciami. Statystyki dzienne, miesięczne, semestralne czy roczne wyliczą się automatycznie. Nauczyciel może również zaznaczyć spóźnienia.

Komunikacja

Wewnętrzny system wiadomości usprawnia komunikację między nauczycielami, rodzicami, uczniami oraz sekretariatem i dyrekcją. Kalendarz online ułatwia wspólne planowanie i przypomina o zbliżających się wydarzeniach. Prowadzenie bloga klasowego, ułatwia rodzicom branie udziału w życiu szkoły.

Finanse

Zapomnij o Excelu i ręcznym rozsyłaniu maili do rodziców. W monteStory przygotujesz wszystkie rozliczenia w kilkanaście minut i jednym kliknięciem wyślesz je do wszystkich rodziców. Możesz też ustawić automatyczne przypomnienia dla spóźnialskich.

Catering

Nie ważne czy masz własną kuchnie czy catering – w monteStory możesz łatwo zarządzać menu swojej szkolnej stołówki. Rodzice będą mogli sami decydować o diecie i anulować posiłki, a firma cateringowa (kuchnia) dzięki własnemu dostępowi do aplikacji będzie od razu o tym wiedzieć. Wszelkie zmiany w zamawianych posiłkach automatycznie podliczą się w rozliczeniu finansowym.

Nie zwlekaj

Umów się na prezentację.
Odpowiemy na każde Twoje pytanie.